PZP cena

Auto môžete poistiť aj online

Súčasná doba je pre bežných ľudí finančne náročná na toľko, že každý hľadá čo najlacnejší produkt na trhu, nech už ide o hocičo. Problémom môže byť, ak žiadateľ vyhľadáva vynikajúcu kvalitu za čo najlacnejšie, kedy minimálne jedna z požiadaviek nie je uspokojená. Ak však potrebujete zabezpečiť vaše auto, odporúčame vám online zistenie PZP ceny na uzavripzp.sk. Tá vám jednoznačne zobrazí tú najlepšiu a najlacnejšiu ponuku, keďže daná stránka spolupracuje len s overenými a serióznymi poisťovňami.

Prečo práve online?

Pokiaľ sa rozhodujete, akým spôsobom a kde poistiť vaše vozidlo, mali by ste vyskúšať povinné zmluvné poistenie online. V súčasnosti je to najúspornejšia metóda požiadania časovo aj finančne. Namiesto toho, aby ste chodili osobne do pobočiek, čo by vám zabralo aj niekoľko hodín času z viacerých voľných dní, sa vám núka jednoduchšia možnosť. A tou je zistiť si jednotlivé ponuky pomocou internetového pripojenia. Keďže väčšina z dnešnej populácie už touto, niekedy vymoženosťou, disponuje, z domu resp. od hocikadiaľ s pripojením si viaceré ponuky s ich cenovými ohodnotením zistíte do niekoľkých sekúnd.

Ak ale chcete ušetriť maximum peňazí a vášho času, mali by ste využiť porovnanie ceny PZP. Funguje vďaka online kalkulačke a jeho úlohou je zobraziť vám všetky dostupné ponuky spolu. Preto, aby ste sa mohli rozhodnúť ľahšie a s minimálnou časovou a finančnou stratou. V tomto prípade sa môžete baviť skutočne o ušetrených hodinách a ušetrených stovkách eur.

Porovnanie PZP vám určite zobrazí to najlacnejšie a najlepšie na trhu. Hlavne ak na to využijete stránku, na ktorú vás odkazujeme vyššie vo zvýraznenom slovnom spojení. Nemusíte sa báť, že by bolo nejako obmedzené, pretože je dostupné pre každé vozidlo, pre každú značku a model.

Rýchle porovnanie a PZP cena

Aká je PZP cena?

Porovnanie PZP online je také rýchle preto, lebo vám stačí vypísať len jeden formulár, na základe ktorého sa výsledky vygenerujú. Formulár pozostáva z troch častí. V prvej treba vypísať údaje o vozidle. V druhej o majiteľovi vozidla. Tretia časť obsahuje doplnenie takých údajov, ktoré by mohli pozitívne ovplyvniť cenu výslednú poistného. Môžete si aj spraviť overenie vďaka Uzavripzp.

Pri každej a jednej kolónke je dôležité, aby ste vypísali údaje faktograficky správne. Aj to môže ovplyvniť cenu povinného zmluvného poistenia. Ak by ste sa rozhodli pre nejakú ponuku z porovnania, hoci ste zadali nesprávne údaje, tak bude zmluva neplatná. Pri údajoch o vozidle je nutné napísať napr.:

  • objem a výkon motora,
  • najväčšia prípustná hmotnosť,
  • prevádzková hmotnosť,
  • rok výroby atď.

V druhej časti sa bude požadovať, aby ste napr. uviedli:

Tretia časť obsahuje také otázky, ako napr. či máte dieťa do 15 rokov, účet v OTP banke atď. Po vypísaní dokument odošlite a do niekoľkých sekúnd budete mať na obrazovke výsledky online porovnania a zistíte aká je PZP cena. Ak ste v UK, tak nasledujte tento návod. Taktiež je aj zľava pre dôchodcov.

Akých vozidiel sa to týka?

Ako viete, PZP sa netýka len auta, ale aj iných vozidiel, ako sú motocykle, prípojné vozidlá, dodávky atď. Ide teda o motorové, ale aj nemotorové vozidlá, ale aj o vozidlá s evidenčným číslom, či niektoré bez neho. Ak si nie ste istý, či sa táto povinnosť vzťahuje aj na vaše vozidlo, opýtajte sa kompetentných. Prípadne si prečítajte zákon o povinnom zmluvnom poistení.

Čo ak moje vozidlo nemá poistenie?

Ak ste si PZP s dobrou cenou neuzatvorili, nech už je dôvod akýkoľvek, vozidlo by ste nemali používať. Mohli by ste to veľmi rýchlo oľutovať. Jazda s nepoisteným vozidlom by vás mohla vyjsť aj na niekoľko stoviek eur. Pritom za samotné ročné poistenie by ste zaplatili len niekoľko desiatok eur (závisí aj od typu vozidla). To isté sa deje vtedy, ak by ste si nevšimli, že platnosť vašej zelenej karty, už skončila. Práve táto karta slúži ako dôkaz toho, že tento typ zabezpečenia vlastníte.

Najhorší prípad by nastal vtedy, keby ste nariadenia ignorovali, s nepoisteným autom jazdili a nabúrali by ste. Nielenže bude na vašich nákladoch zaplatiť všetky škody, ktoré ste spôsobili, a to aj iným vozidlám, ale nevyhnete sa ani vysokej pokute. Môže dosiahnuť až niekoľko miliónov eur. Výška tejto pokuty nie je vôbec prehnaná, môžete si ju overiť aj v zákone o PZP.

Zbytočne neriskujte

Ak teda povinné zmluvné poistenie auta resp. iného vozidla ešte stále nemáte, vyskúšajte aj hneď bezplatné porovnanie online. Po zadaní údajov do formulára a po jeho odoslaní vám budú zobrazené vaše ponuky, o ktoré môžete aj ihneď požiadať. Stačí kliknúť na tú „vyvolenú“ ponuku. Doplníte mail a vašu poštovú adresu a do niekoľkých sekúnd vám bude na mail doručená potvrdzujúca správa so zmluvou, podmienkami, údajmi na zaplatenie a dočasnou zelenou kartou, ktorú si môžete okamžite vytlačiť a ktorá vám povoľuje legálnu jazdu na vašom vozidla. Platí však len 30 dní, preto si túto dobu odsledujte a faktúru zaplaťte čo najskôr. Po evidovaní platby vám bude domov odoslaná originál zelená karta. Tá platí na takú dobu, na akú ste si tento produkt uzatvorili.

Skutočne, PZP cena je tá najjednoduchšia, najrýchlejšia a najlacnejšia práve online. A to pre každého, kto hľadá tento typ produktu, o ktorom sa môžete dočítať aj na tejto stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to top