Ponuky životného poistenia jednotlivých poisťovní s porovnaním parametrov

Porovnajte jednotlivé produkty poisťovníKoľko máte rokov resp. ako starý sa cítite? Jedni majú 20, ale cítia sa, akoby mali každú chvíľu umrieť, iní, životom ošľahaní 50-níci sa môžu stále cítiť v rozkvete. Hovorí sa, že všetko je o psychike. Čo však psychika nemôže ovplyvniť sú rôzne nehody prípadne hodina smrti každého a jedného tvora na tejto zemi. Samozrejme, za predpokladu, že neveríte na „voodoo“.

V dnešnom článku vám, bohužiaľ, nevieme povedať konkrétny recept na to, ako sa týmto situáciám vyhnúť, vieme však zmierniť vašu bolesť, prípadne bolesť vašich blízkych, ktorá by sa znásobila, ak by bolo potrebné dôsledky z neočakávanej udalosti platiť z ich vlastného vrecka. Práve túto situáciu sa snaží sceliť životné poistenie na zivotnapoistka.sk, kde nájdete ponuky jednotlivých poisťovní s porovnaním parametrov. Stačí, ak si na označené spojenie kliknete a hneď budete na danú stránku presmerovaný.

Prečo investovať do tohto produktu?

Životné poistenie je produkt, do ktorého sa oplatí investovať z dvoch hľadísk. Z prvého hľadiska je to výborná investícia kvôli rodine v prípade smrti poisteného. To znamená, že ak osoba, ktorá bola poistená, zomrie, pozostalým resp. osobe, ktorú pozostalá osoba v zmluve určila, budú vyplatené určité finančné prostriedky, ktorých výška je taktiež zmluvne stanovená. Táto vyplatená suma je určená predovšetkým na výdavky spojené s poslednou rozlúčkou. Niektorí si totiž neuvedomujú, koľko to môže stať a že sú tieto hodnoty vyčísliteľné až v tisícoch eur. Pokiaľ nepatríte k finančne zabezpečenej rodine, takýto výdavok vás môže zruinovať, prípadne zadlžiť na dlhú dobu.

V predošlom odseku sme sa bavili primárne o základom type tohto produktu, ktorý poisťuje smrť. Druhé hľadisko výhodnej investície predstavuje taká situácia, kedy si poistená osoba svoj poistný balík rozšírila o nejaké špeciálne udalosti, ktoré nemusia hneď skončiť smrťou. V tom prípade slúži rozšírené životné poistenie ako finančná pomoc pri platení rôznych zdravotných úkonov, zotavovania sa atď.

Typy tohto zabezpečenia

Už z predchádzajúcich riadkov ste si mohli domyslieť, že životné poistenie sa už neobmedzuje len na udalosti spojené so smrťou, ale tento základný balík si môžete rozšíriť o rôzne pripoistenia, či dokonca o sporenie. Aby ste lepšie vedeli, o čo ide, predstavíme vám to trošku bližšie.

Rizikové životné poistenie je klasické zabezpečenie rodiny pre prípad smrti poistenej osoby. Odporúča sa, aby si ho zabezpečila každá osoba, ktorá je živiteľom rodiny, teda hlavne taká, v ktorej rodine sú hlavne neplnoleté deti, pretože v prípade smrti živiteľa rodiny by bolo všetko na ťarchu práve im.

Pripoistenia

Pokiaľ plánujete zabezpečiť vašu rodinu pre prípad vašej smrti, možno vám napadlo zabezpečiť aj seba, a možno aj opäť vašu rodinu, ak by sa stalo niečo, čo by hneď nemuselo spôsobiť vašu smrť, ale čo by bolo finančne náročnejšie. V základe možno základné životné poistenie rozšíriť o 5 poistných udalostí: úraz, choroba, invalidita, strata zamestnania, no do zmluvy môžete pridať resp. pripoistiť aj iných členov domácnosti, napr. deti.

Kapitálové a investičné životné poistenie už zaraďujeme k zložitejším typom tohto produktu, kedy nie je predmetom len samotné zabezpečenie smrti prípadne inej poistnej udalosti, ale už aj sporenie. Rozdiel v týchto dvoch typoch je hlavne v tom, kto určuje, kde budú vaše vklady investované. V prvom type je to poisťovňa, ktorá ich investuje do bezpečných dlhopisov, čo má za následok len pomalé zhodnocovanie, ktoré je však isté. Zárukou zisku by mala byť TUM alebo technická úroková miera, čo je číslo určujúce váš základný zisk po dobu jedného roka. Toto číslo určuje štát.

Čo sa týka investičného životného poistenia, to, kam budú vaše vklady investované určujete vy. Môžete si zvoliť, či ich investujete do bezpečných dlhopisov, do akcií alebo do oboch. Samozrejme, táto voľba je riskantnejšia a pokiaľ nie ste v oblasti profesionál, tak ťažko si môžete byť istý vysokým zhodnotením vami kúpených akcií. Ďalším faktom je, že aj majster sa vie potknúť, takže hovoriť o nejakej istote je veľmi diskutabilné, aj keď nie bezpredmetné.

Ak by sme však mali vyjadriť náš názor, nie sme zástancami životného poistenia so sporením, pretože jednotlivé poisťovne si účtujú vysoké poplatky, ktoré síce nemusíte splácať vo faktúre, ale automaticky si ich sťahujú z vašich vkladov, a teda zo zaplatených splátok. To má za následok, že do plusu v sporení sa dostanete až po niekoľkých rokoch investovania. Ak by ste teda chceli sporenie ukončiť skôr, ako uplynie zmluvná doba, môžete byť veľmi nemilo prekvapený, že ste si našetrili len veľmi málo, v horšom prípade vôbec nič. Vždy, keď máte v úmysle ukončiť zmluvu sporiaceho produktu, opýtajte sa na jeho odkupnú hodnotu, aby ste vedeli, na čom reálne ste.

Vyberte si to najvhodnejšie pre Vás - onlineTo najlepšie na trhu vďaka porovnaniu online

To najlepšie životné poistenie vám sprostredkuje hore zmienená stránka, ktorá vám vie bezplatne a online urobiť porovnanie ponúk viacerých poisťovacích spoločností, a to všetko len vďaka jedinému nástroju, akým je kalkulačka. To, že je to skutočne výborná ponuka dosvedčí aj fakt, že nemusíte strácať hodiny času chodením po rôznych poisťovniach a zisťovaním ich cenových ponúk. Do niekoľkých minút máte k dispozícii presný rozpis mnohých ponúk, ktoré vám budú vygenerované len ak vypíšete formulár na hore uvedenej stránke.

Okrem toho stránka obsahuje bezplatnú pomoc odborníka, ktorého sa môžete pýtať na čokoľvek z danej oblasti. Osobne pozná praktiky a taktiky rôznych poisťovní, keďže pre niektoré aj pracoval. Takže nielen kalkulačka online, ale aj on vám vie objektívne odporučiť takú spoločnosť a také najlepšie životné poistenie, aby vám čo najviac vyhovovalo. Možno ste skeptický voči spôsobu, ktorý vám zamedzuje prístup k osobnému kontaktu s pracovníkom spoločnosti, a preto neviete, na čom ste. Aj preto je toto poradenstvo bezplatné. Kto vám vie poradiť lepšie než objektívny profesionál?

Platenie poistného

Tento produkt je platný, kým riadne splácate všetko, ako máte. Môžete si sami zvoliť, či chcete platiť mesačne, ročne alebo v iných intervaloch. Aby sa však uskutočnené poistné udalosti mohli ľahko vyriešiť, je nutné, aby ste na termíny splátok nezabúdali. Ak si zabezpečíte len základné rizikové životné poistenie, vaše splátky by mali byť nižšie, ako keby ste si k nemu pridali rôzne pripoistenia prípadne sporenie.

Ponuky životného poistenia jednotlivých poisťovní s porovnaním parametrov sú najlepšie a najpresnejšie na hore uvedenej stránke a viac informácií o tejto problematike sa dozviete, aj keď si kliknete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to top